top of page

YERİNDE DEZENFEKTAN VE STERİLİZASYON ÜRETEREK DOĞA DOSTU HİJYEN SAĞLAMAK

ENDÜSTRİNİN HER ALANINDA HİJYEN VE ATIK KONTROLÜ İLE ÇEVRE DUYARLILIĞINA SAYGILI ÜRETİME YARDIMCI OLUYORUZ...

OZON (O3) İLE DEZENFEKSİYON

ULTRA VİYOLE (UVC) İLE STERİLİZASYON 

VIRUS.jpg
UV_edited.jpg
DUVARA MONTE UV.jpg
UV+OZON KURUTUCU DEZENFEKTE.jpg
DUVARA MONTE UV ÜNİTESİ

ŞİMDİ METCO OZON, ULTRAVİYOLE IŞIĞINI ve YÜKSEK BUHARI BİR ARAYA GETİREN ÜSTÜN DEZENFEKSİYON VE STERİLİZASYON ÜRÜNÜNÜ TÜRKİYE PAZARINA SUNUYOR

Ozon gazı dezenfekte edici özelliği ile hayatın birçok alanında kullanılmaktadır. Ozon ise şık tasarımı ve kolay kullanımı ile istenilen her alanda kullanılabilir. Fan ve hava pompası özellikleri sayesinde kullanım alanları çeşitlendirilebilir.

Araştırmalara göre ozon gazı aktif olarak 34 farklı alanda kullanılmaktadır. Fakat teknolojinin ilerlemesi ile beraber bu kullanım alanları çeşitlenmektedir. Ozon ise yeni nesil teknolojiler ile üretildiği için kullanım alanı çeşitliliği konusunda sektörde ön sıralarda yer almaktadır.

Ozon yeni teknolojiler ile üretilmiş bir cihazdır. Elektrik enerjisi ile çalışır ve düşük enerji tüketimi özelliğine sahiptir. Kısa süreli bir işlem ile tüm ortamı dezenfekte edebilme özelliğine sahip olan bu cihaz, bu çalışma şekli ile oldukça düşük ve tasarruflu elektrik tüketimi sağlamaktadır. 

Ozon gazı üç oksijen atomundan oluşan stabil olmayan bir gazdır. İki atomlu atmosferde bulunan oksijenin çok yüksek enerji taşıyan halidir, bu nedenle ozon gazına ZENGİNLEŞTİRİLMİŞ OKSİJEN veya AKTİF OKSİJEN adı da verilir.

OZON cihazının ürettiği ozon gazı sağlığa karşı hiçbir yan etki veya tehdit içermez. Bunun aksine dünya üzerinde tedavi amaçlıda kullanımı yapılır. Özellikle kanser tedavisi gibi hastalıklarda ozon tedavisi oldukça fazla tercih edilir.  

OC700.jpg

Ultraviyole ışığı sayesinde mikrop ve bakterileri yok etme işlemi, çok sık başvurulan en etkili dezenfeksiyon ve sterilizasyon yöntemlerinden biridir.
Bu özel ışın yüzey ve suda bulunan bakteri, virüs, küf ve mantar sporlarının DNA yapısını bozarak onları derhal etkisiz hale getirir.
Dezenfeksiyon ısı ve kimyasal madde kullanılmadan yapıldığı için, özellikle gıda ve su sektöründe kullanımda, ürünün kimyasal bileşiminde, tadında ve kokusunda herhangi bir değişikliğe sebep olmaz..
Yüzey temizlemede 10-25 saniyelik kullanımda, yüzeyde bulunan mikrop, bakteri ve tüm mantar oluşumlarını yok eder,
UV dezenfeksiyon lambası sağlık acısından bir sakıncası yoktur, ısı ve kimyasal madde içermemektedir,

UV Dezenfeksiyon Lambası Kullanım Alanları

* Kapalı ortamlar, ev, ofisler, oteller, okullar,

* Hastane ve klinikler, yoğun bakım ve ameliyathaneler dahil tüm bölümler,

* Cafe, Restaurant, Gıda sektöründe hizmet veren işletmeler,

* Yemek fabrikaları, gıda üretim ve depolama alanları

Toplu olarak kullanılan tüm ortak alanlarda.

Hangi mikroplar UV ışından etkilenirler?

Mikrop öldürücü UV ışınları tüm virüsler, bakteriler, allergen ve astım tetikleyici mantar ve toksin küf sporları da dahil olmak üzere hemen hemen tüm mikroplara / mikroorganizmalara karşı çok etkilidir.

Kullanım Şekli

Mikrop öldürücü UV ışınları tüm virüsler, bakteriler, alerjenler ve astım tetikleyici mantar ve toksin küf sporları da dahil olmak üzere hemen hemen tüm mikroplara / mikroorganizmalara karşı çok etkilidir.
Kullanım şekli oldukça basit ve kolaydır,
Dezenfekte edilecek alanda 30 ile 60 dakika çalıştırılması yeterlidir,
Isı ve kimyasal madde kullanılmadan yapıldığı için herhangi bir yan etkisi ve zararı yoktur,
Etkili alanı 35m2 alandır
Evcil hayvanların bulunduğu alanlarda kullanılabilir,

134768b716.jpg.240x240.jpg

OZON ve ULTRAVİYOLE BİRLİKTE ÇAMAŞIR / HAVLU DOLABI

OZON ve 125 C BUHAR BİRLİKTE FİNCAN/BARDAK STERİLİZASYONU

CAFE 001 .jpg..jpg

DCW (Danish Clean Water)

DCW jeneratörleri insanlar için risk taşımayan güçlü dezenfektanları yerinde üretir.

p2.jpg
OC100-IMAGE-2MG.jpg

OTEL ODALARI VE OFİSLER               SALON ve KREŞLER

  OZON  JENERATÖRÜ                         OZON JENERATÖRÜ

7/24 ODA ve BANYOLAR                       BUZDOLABI FERAH
  OZON JENERATÖRÜ                             OZON JENERATÖRÜ
OC FRIDGE CARE.jpg
OZON3.jpg
OZON (O3)
OZON + UV KURUTUCU DEZENFEKSİYON
BABY TOWEL DISINFECTION CABINET.jpg
Baby Towel Disinfection Cabinet

Türkiye genel distribütörü ve mümessili olan LİNFA Kimya Ltd. Şti.'nin alt distribütörü olduğumuz  DCW (Danish Clean Water) yeni nesil dezenfektan jeneratörleri su ve tuz kullanarak elektroliz yöntemiyle oksijen yönünden zenginleştirilmiş, birçok bakteriye karşı sınıfındaki en güçlü dezenfektanlardan birini üretir. Biofilm tabakası giderilmesi, lejyonella, Pseudomnas ve türlerini içeren patojenik mikroorganizmaların, bakteri, virüs ve mikropların durdurulmasında etkilidir

DCW (Danish Clean Water) yeni nesil dezenfektan jeneratörlerin işletme maliyeti düşüktür, hızlı ve sürekli etki yapar.  Sistem tam otomatik olduğu için minimal düzeyde iş gücü harcanır. Enerji tasarrufu sağlar.

Yerinde üretim yapar, taşınması veya  nakliyesine gerek yoktur.

Çevre dostudur. Sadece su, tuz ve elektrik kullandığı için “yeşil teknoloji” olarak bilinmektedir. Biyolojik olarak çözülebilir, , kalıntı bırakmaz. Tehlikeli kimyasalların karıştırılmasına ya da sulandırılmasına gerek yoktur. Sıcak ve soğuk su sistemlerinde kullanılır.

Güvenli ve sağlıklı kullanımı vardır, dökülme, buharlaşma vb gibi durumlarda ekipmana, çevreye ve uygulayıcıya zararı bulunmamaktadır.

bottom of page